Eğitim Hakkında

Daha kısa seanslarımız, mindfulness (farkındalık) uygulamasının faydalarını tanıtmak için harika olsa da, uygulamaları yerleştirmek ve farkındalıktan en iyi şekilde yararlanmak zaman, çaba ve istikrar gerektirir. İşyerinde Mindfulness Kursu, insanların farkındalık uygulamalarını derinleştirmelerine yardımcı olur.

Bu kursta, bir dizi farklı mindfulness pratiği öğretiyoruz ve bunların evde ve işte katılımcıların yaşamları için önemini ortaya koyuyoruz.

Kurs uygulamalı ve etkileşimlidir. Katılımcıların her gün 20 dakikaya kadar evde pratik yapmaya istekli olmaları beklenir.

Eğitim İçeriği

Katılımcılar her hafta ilerledikçe, zihinlerinin deneyimlerini nasıl şekillendirdiği ve nasıl daha akıllı seçim yapabilecekleri hakkında daha fazla şey öğreneceklerdir.

İş yerinde ve evdeki yaşamlarında stres etkenlerini daha etkili bir şekilde yönetmek konusunda becerileri gelişecektir. Mindfulness uygulamalarının iş dünyasının gerektirdiği becerileri nasıl artırabileceğini anlarlar.

Üzerinde durulacak temel konular şunlardır:

  • Odaklanmak
  • Kendi ve başkalarının duygularını yönetebilmek
  • Denemek ve yeni bakış açıları benimsemek
  • Değişen koşullara uyum sağlamak ve dayanıklılığı arttırmak
  • Stres yönetimi
  • Öz şefkat ve nezaket geliştirmek

Eğitim Süresi

6 Hafta boyunca * haftada 1 gün 75 dakikalık oturumlar

Karşılıklı Paylaşım

Her biri 75 - 90 dakikalık 6 haftalık seanslar
Sanal veya yüz yüze düzenlenebilir
İdeal olarak 8 ila 24 katılımcıyla programlanır
Evde çalışmayı desteklemek için indirilebilir ses materyalleri sağlanır

Katılımcıların kursun içeriğini ve kurstan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceklerini anlamalarını sağlayan isteğe bağlı 60 dakikalık bir giriş oturumu gerçekleştirilebilir.

Katılımcıların soruları veya deneyimleri eğitim konuları çerçevesinde ele alınır, irdelenir ve geribildirimleri paylaşılır.

Eğitim sonunda verilecek olan Katılım Belgesi, katılımcılara dijital araçlarla teslim edilecektir.

Katılımcılarla sunum konularını içeren eğitim kitapçığı paylaşılacaktır.

Kimler katılabilir?

Çalışan herkes için uygundur.

Program Takvimi

Hafta içi grubu: 25 Ekim 2022 (19:30 - 20:45 Salı)
1 Kasım 2022 (19:30 - 20:45 Salı)
8 Kasım 2022 (19:30 - 20:45 Salı)
15 Kasım 2022 (19:30 - 20:45 Salı)
22 Kasım 2022 (19:30 - 20:45 Salı)
29 Kasım 2022 (19:30 - 20:45 Salı)

Ücret Bilgisi

Program Ücreti: 1200 TL+ KDV

KDV oranı %18'dir.
Program bedeli havale/EFT ile veya kredi kartlarıyla ödenebilmektedir.
Katılımcılar, program ödemesini tamamlamadan kesin kayıt yaptırmış sayılmazlar.
Faturanız, eğitim gerçekleştikten sonra düzenlenmektedir.
Beinminds, yürütmeyi planladığı programların iptal/erteleme/değişiklik hakkını katılımcılara program başlangıç tarihinden 5 iş günü öncesinde bildirimde bulunmak koşulu ile saklı tutar.
Program başlama tarihinden 5 iş günü öncesine kadar Beinminds’a yapılan yazılı iptal başvurusu halinde katılım bedeli iade edilir.
Eğitim başlangıç tarihine 5 iş günü daha az kaldığı durumda yapılan iptal başvurularında ücret iadesi yapılmaz.

Lokasyon

Sanal sınıf

Kayıt İçin tıklayın

Hatice Doğan Südaş
45 Öğrenci
4 Ders
Hatice Doğan Südaş, kullanıcıların hayatlarını iyileştiren ve fayda sağlayan ürünlere ve hizmetlere yatırımlar yapmaya devam etmektedir.
Akademisyen, Girişimci ve Yazar

Hatice Doğan Südaş, iş dünyası, teknoloji ve psikoloji alanlarının kesiştiği konular hakkında ders verir, danışmanlık yapar ve yazılar yazar. Hatice Doğan Südaş Çukurova Üniversitesi’nde Pazarlama Ana bilim dalında öğretim üyesidir.

2019 yılında Teknokent’te BEINMINDS Ar-Ge, Danışmanlık ve Eğitim teknoloji şirketini kurmuştur. Bu şirket bünyesinde tescil edilen KIDILISH markası dijital ebeveynlik ve çocuk gelişimi eğitimi hizmeti sunmak üzere dijital platformlarda yer almaktadır.

“İş Yerleri Perspektifinden MINDFULNESS” adlı kitabın yazarıdır. MINDFULNESS eğitimleri düzenleyerek liderlerin ve çalışanların en yüksek performansı getirecek davranışsal ve kişisel becerileri edinmesine yardımcı olmaktadır.

haticedogansudas.com'da blog yazmaya ek olarak, podcast’lar ve videolar yayınlamaktadır.

Katılımcılarımızdan Geri Dönüşler
SANEM AKYOL | İnsaat Yük. Mühendisi - ADARYA MÜHENDİSLİK
İş hayatımın ve günlük hayatımın koşuşturmacasında bir an durmak hiç aklıma gelmezdi. Sıkıştığımı hissettiğim anlarda bir an durmak, hiç düşünmediğim ve aklıma gelmeyen çözümler bulmamı sağladı. Mindfulness eğitimi sakinleşmek ve sakin kalmakla ilgili kazanımları sağladı benim için... Bir durup, mevcut duruma bakmak iyi geldi mindfulness eğitiminden sonra…
ASLIGÜL YAMAN | Takım Lideri - ENERJİSA
Yapıcı ve samimi bir eğitim süreciydi benim için. İçinde bulunduğum duyguları fark ettiğimde, sorunu çözmeye daha odaklandığımı fark ettim. Eğitimle birlikte iş hayatıma ve günlük hayatıma adapte ettiğim basit ama etkili mindfulness egzersizleri kendimi daha iyi hissetmemi sağladı. Öğrendiğim ve geliştirmeye çalıştığım bilinçli farkındalığın avantajını en fazla iş hayatının getirdiği stresli kriz anlarında ve işten eve döndüğümde çocuklarımla yaşadığım iletişim zorluklarında gördüğümü söyleyebilirim. Bu oldukça yararlı eğitim için teşekkür ederim.
KÜBRA ASLAN | Dış Ticaret Uzmanı
Mindfulness eğitimi, olaylara farklı açıdan yaklaşabilmemi ve yorumlamamı sağladı. Olaylar ve durumlara verdiğim tepkileri ölçme fırsatı sundu. Çevremde olup bitenlerle ne kadar ilgiliysem kendime ve duygularıma o kadar ilgisizdim. Kendimi dinlemeyi öğrendim. Yapılan pratikler zihnimi ve bedenimi rahatlatıp ana odaklanmam hususunda çok büyük katkı sağladı. Hangi duyguda hangi tepkiyi verdiğimin farkına vardım. Deneyimler esnasında vücudumdaki değişimleri fark ederek o duygunun ya da deneyimin hem zihnim hem de bedenim üzerindeki etkisini fark etmemi sağladı. İş hayatım ve gündelik hayatım için çok önemli kazanımlar edindim.
Benzer Eğitimler
Mindful Liderlik Oturumu
Hatice Doğan Südaş
14
20
Stratejik Pazarlama Yönetimi
Hatice Doğan Südaş
14
20
Mindful Lider Programı
Hatice Doğan Südaş
14
20
İş Yerinde Mindfulness Programı
Hatice Doğan Südaş
14
20