Eğitim Hakkında

İş dünyasının şartları, organizasyon liderleri için daha önce benzeri görülmemiş değişkenlerle ilgilenmeyi ve kararlar almayı gerektirir.

Piyasalarda, sistemlerde, iklimde, politikada, toplumda ve teknolojide öngörülemeyen sürekli değişimler artık normal kabul edilmektedir.

Liderlerden her zamankinden daha geniş bir ilişki ağını yönetmeleri ve bunu uzaktan, yüz yüze veya her ikisini birden yapmaları beklenmektedir.

Günümüz liderlerinin faaliyet gösterdiği sistemler derinden ve öngörülemez şekilde karmaşık.

Coğrafi sınırlar, kuşaksal (jenerasyonlar) farklılıklar, hem organizasyon içinde hem de dışında farklı bakış açıları arasında, e-postalardan, mesajlaşmalardan, çağrılardan ve toplantılardan gelen çok büyük ve hızla değişen bilgi akışlarına yoğun şekilde maruz kalırken, işbirliğini, fikir üretmeyi ve karar vermeyi kolaylaştırmaları isteniyor.

Ve en önemli önceliklerinden birisi olan aile ve sosyal yaşamlarını da sağlıkla sürdürmek zorundalar.

Araştırma sonuçları, midfulness eğitiminin liderlere gerçekten yardımcı olabileceğini söylüyor.

Mindful Liderlik Oturumları, liderlik bağlamında çalışanlar için mindfulness (farkındalık) eğitiminin faydalarını tanıtır.

Bu tek seferlik oturumlar, liderlik bağlamlarına uygulandığı şekliyle, mindfulness (farkındalık) uygulamasının teorisini, bilimini ve faydalarını tanıtır. Oturum uygulamalı ve interaktiftir. Katılımcılar tipik olarak birkaç kısa mindfulness (farkındalık) uygulaması öğrenir ve bunlarla ilgili deneyimlerini grup içinde tartışma fırsatına sahip olurlar.

Katılımcılara, evde pratik yapmaya devam etmelerine yardımcı olan indirilebilir ses kaynakları paylaşılır.

Eğitim İçeriği

Katılımcılar, mindfulness’ın gerçekte ne olduğu ve ne olmadığı, liderlik bağlamlarında nasıl uygulandığı ve mindfulness pratiğinin potansiyel faydalarının gerçekte ne olduğu hakkında çok daha iyi bilgilendirilir.

Mindfulness uygulamalarının iş dünyasının gerektirdiği becerileri nasıl artırabileceğini anlar.

Üzerinde durulacak temel konular şunlardır:

  • Odaklanmak
  • Empati kurmak
  • Kendi duygularını düzenlemek
  • Denemek ve yeni bakış açıları benimsemek
  • Değişen koşullara uyum sağlamak

Eğitimle gelişen becerilerinden, hem liderliklerinde hem de kişisel yaşamlarında nasıl faydalanacaklarını öğrenirler.

Eğitim Süresi

90 dakika

Karşılıklı Paylaşım

Katılımcının sorularının veya deneyimlerinin eğitim konuları çerçevesinde ele alınması ve irdelenmesi Geribildirimlerin paylaşılması

*Eğitim sonunda verilecek olan Katılım Belgesi, katılımcılara dijital araçlarla teslim edilecektir.

*Katılımcılarla sunum konularını içeren eğitim kitapçığı paylaşılacaktır.

Kimler katılabilir?

Bir liderlik göreviyle uğraşan herkes için.

Program Takvimi

Hafta içi grubu: 11 Ekim 2022 (19:00 - 20:30 Salı)

Hafta sonu grubu: 15 Ekim 2022 (11:00 - 12:30 Cumartesi)

Ücret Bilgisi

Program Ücreti: 250 TL+ KDV

KDV oranı %18'dir.
Program bedeli havale/EFT ile veya kredi kartlarıyla ödenebilmektedir.
Katılımcılar, program ödemesini tamamlamadan kesin kayıt yaptırmış sayılmazlar.
Faturanız, eğitim gerçekleştikten sonra düzenlenmektedir.
Beinminds, yürütmeyi planladığı programların iptal/erteleme/değişiklik hakkını katılımcılara program başlangıç tarihinden 5 iş günü öncesinde bildirimde bulunmak koşulu ile saklı tutar.
Program başlama tarihinden 5 iş günü öncesine kadar Beinminds’a yapılan yazılı iptal başvurusu halinde katılım bedeli iade edilir.
Eğitim başlangıç tarihine 5 iş günü daha az kaldığı durumda yapılan iptal başvurularında ücret iadesi yapılmaz.

Lokasyon

Sanal sınıf

Kayıt İçin tıklayın

Hatice Doğan Südaş
45 Öğrenci
4 Ders
Hatice Doğan Südaş, kullanıcıların hayatlarını iyileştiren ve fayda sağlayan ürünlere ve hizmetlere yatırımlar yapmaya devam etmektedir.
Akademisyen, Girişimci ve Yazar

Hatice Doğan Südaş, iş dünyası, teknoloji ve psikoloji alanlarının kesiştiği konular hakkında ders verir, danışmanlık yapar ve yazılar yazar. Hatice Doğan Südaş Çukurova Üniversitesi’nde Pazarlama Ana bilim dalında öğretim üyesidir.

2019 yılında Teknokent’te BEINMINDS Ar-Ge, Danışmanlık ve Eğitim teknoloji şirketini kurmuştur. Bu şirket bünyesinde tescil edilen KIDILISH markası dijital ebeveynlik ve çocuk gelişimi eğitimi hizmeti sunmak üzere dijital platformlarda yer almaktadır.

“İş Yerleri Perspektifinden MINDFULNESS” adlı kitabın yazarıdır. MINDFULNESS eğitimleri düzenleyerek liderlerin ve çalışanların en yüksek performansı getirecek davranışsal ve kişisel becerileri edinmesine yardımcı olmaktadır.

haticedogansudas.com'da blog yazmaya ek olarak, podcast’lar ve videolar yayınlamaktadır.

Katılımcılarımızdan Geri Dönüşler
SANEM AKYOL | İnsaat Yük. Mühendisi - ADARYA MÜHENDİSLİK
İş hayatımın ve günlük hayatımın koşuşturmacasında bir an durmak hiç aklıma gelmezdi. Sıkıştığımı hissettiğim anlarda bir an durmak, hiç düşünmediğim ve aklıma gelmeyen çözümler bulmamı sağladı. Mindfulness eğitimi sakinleşmek ve sakin kalmakla ilgili kazanımları sağladı benim için... Bir durup, mevcut duruma bakmak iyi geldi mindfulness eğitiminden sonra…
ASLIGÜL YAMAN | Takım Lideri - ENERJİSA
Yapıcı ve samimi bir eğitim süreciydi benim için. İçinde bulunduğum duyguları fark ettiğimde, sorunu çözmeye daha odaklandığımı fark ettim. Eğitimle birlikte iş hayatıma ve günlük hayatıma adapte ettiğim basit ama etkili mindfulness egzersizleri kendimi daha iyi hissetmemi sağladı. Öğrendiğim ve geliştirmeye çalıştığım bilinçli farkındalığın avantajını en fazla iş hayatının getirdiği stresli kriz anlarında ve işten eve döndüğümde çocuklarımla yaşadığım iletişim zorluklarında gördüğümü söyleyebilirim. Bu oldukça yararlı eğitim için teşekkür ederim.
KÜBRA ASLAN | Dış Ticaret Uzmanı
Mindfulness eğitimi, olaylara farklı açıdan yaklaşabilmemi ve yorumlamamı sağladı. Olaylar ve durumlara verdiğim tepkileri ölçme fırsatı sundu. Çevremde olup bitenlerle ne kadar ilgiliysem kendime ve duygularıma o kadar ilgisizdim. Kendimi dinlemeyi öğrendim. Yapılan pratikler zihnimi ve bedenimi rahatlatıp ana odaklanmam hususunda çok büyük katkı sağladı. Hangi duyguda hangi tepkiyi verdiğimin farkına vardım. Deneyimler esnasında vücudumdaki değişimleri fark ederek o duygunun ya da deneyimin hem zihnim hem de bedenim üzerindeki etkisini fark etmemi sağladı. İş hayatım ve gündelik hayatım için çok önemli kazanımlar edindim.
Benzer Eğitimler
Mindful Liderlik Oturumu
Hatice Doğan Südaş
14
20
Stratejik Pazarlama Yönetimi
Hatice Doğan Südaş
14
20
Mindful Lider Programı
Hatice Doğan Südaş
14
20
İş Yerinde Mindfulness Programı
Hatice Doğan Südaş
14
20