Gizlilik Politikası ve KVKK Hakkında

1.Genel

beinminds.com adresi için hazırlanmış gizlilik politikası dahilinde aşağıda tarafınıza iletilmiş olan ilkeler ve yönlendirmeler sitenin tamamında veri toplanması ve kullanımı konusunda uygulanmak üzere belirlenmiştir. beinminds.com internet sitesi ve diğer ortak olunan ilgili internet siteleri, mobil uyumlu uygulamalar ve mobil uyumlu internet siteleri, mikro siteler ve alt siteler (“Platform”) üzerinden sağlamış olabileceğiniz bilgilerin toplanması, kullanılması ve açıklanması konusundaki uygulamaları anlatmak için hazırlanmıştır.

NOT: beinminds.com sitesini kullanmadan veya bu siteye herhangi bir bilgi girmeden önce Gizlilik Politikasının okunması önem taşımaktadır. Sunmuş olduğunuz kişisel bilgilerin kullanımı hakkında uygulamalarımızı bilmek ve anlamak için bu metni dikkatlice okumanız gerekmektedir.

Bu Gizlilik Politikası, gizliliğinizi koruyabilmek ve kullanılmakta bulunan teknolojik altyapıdan ileri seviyede yararlanmanızı sağlayabilmek amacıyla beinminds.com tarafından üst düzey şekilde güvenliğinizin sağlanması için hazırlanmıştır.

NOT: Siteyi ziyaret etmekle burada açıklanan ilkelerin tümünü kabul etmiş sayılacağınızı kabul ve beyan etmekte olduğunuzu bilmeniz gerekmektedir.

Beinminds markasının ve beinminds.com alan adlı internet sitesinin tüm hakları BEINMINDS BİLİŞİM EĞİTİM DANIŞMANLIK ARAŞTIRMA HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ne aittir.

beinminds.com kanalıyla herhangi bir bilgiyi aktarırsanız, bu Gizlilik Politikası uyarınca bilgilerin toplanması ve kullanımına yönelik olarak onay vermiş olduğunuzu belirtmek isteriz.

beinminds.com Türk Hukukunda kabul edilmiş olan kişisel verilerin korunmasına dair düzenlemelere uygun olarak hareket etmeyi ve bu açıdan her bir üyenin ve kullanıcının siteye kayıt edilen kendi kişisel bilgilerine erişme, bu bilgilerle ilgili bilgilendirilme, bu bilgileri değiştirme, bilgilere ekleme yapma, bilgileri iptal etme ve bu bilgilerin kullanılıp kullanılmadığını sorma hakkı bulunduğunu belirtmektedir.

Çerezler Politikasıyla ilgili olan bilgilendirmelerin beinminds.com üzerinden ayrı bir politika olarak yer verildiğini bildirmek isteriz

2.Kişisel/Kişisel Olmayan Bilgi Toplama ve Kullanmaya İlişkin İlkeler

Kişisel bilgi, bir kişiyi tanımlamak ya da onunla herhangi bir yolla iletişim kurabilmek için kullanılabilecek her türden veriyi ifade eder. Sizinle ilgili olarak aşağıda yer alan kişisel bilgi ve verileri, özellikle de size özel tanımlayıcı bilgileri toplayabilir ve işleme alabiliriz. beinminds.com ile iletişim kurabilmeniz için kişisel bilgilerinizi vermeniz gerektiğini belirtmek isteriz.

Beinminds, iletilen kişisel bilgileri bu Gizlilik Politikası’na uygun olarak kullanacaktır. Beinminds; ürünlerini, hizmetlerini, içeriğini ve reklamlarını hazırlamak ve geliştirmek için bu bilgileri diğer bilgilerle birleştirebilecek ve işleyebilecektir. Beinminds, kişisel bilgilerinizi doğru, eksiksiz ve güncel bir şekilde saklamayı kolaylaştırmak için çalışmaya gayret eder, kanunen daha uzun bir saklama dönemi gerekmediği veya buna müsaade edilmediği sürece kişisel bilgileriniz bu Gizlilik Politikası’nda belirtilen amaçları gerçekleştirmek için kanunen geçerli olan süre kadar saklanacaktır.

beinminds.com’a temel olarak doğrudan ilettiğiniz bilgiler aşağıda belirtildiği gibidir;

beinminds.com’u kullanarak, siteye giriş yapmak veya siteye kayıt olmak için kullandığınız (“Kişisel Bilgiler”) bilgileri bizlere iletmeniz gerekmektedir. Üyelik formunu doldurulması, siteye kayıt olunması, ilgili yönderlik görüşmelerini gerçekleştirmek için satın aldığınız paketlerin ve dijital ilham ve yetkinlik atölyelerine katılma sürecindeki eğitimlerin satın alınması, beinminds.com üzerinden başka bir kişiyle (yönder ve/veya eğitmen vb.) iletişime geçerken, beinminds.com sitesinin yöneticileri ile iletişime geçerken (telefonla, e-maille veya diğer tüm iletişim yollarıyla) veya bir sorun yaşadığınızda tarafımıza ulaşmanız durumunda tarafımıza bilgi iletmiş oluyorsunuz, ilgili bahsedilen durumlar dışında platformun efektif ve verimli kullanılabilmesi için tarafınızdan ek bilgilerin toplanabileceğini belirtmek isteriz.

Bu bilgiler özellikle aşağıdaki verileri içermektedir

İsim ve soy isim, doğum tarihi ve eğer bir eğitmen veya gönüllü danışman(yönder) iseniz diplomanızla veya üniversitenizle ilgili bilgiler, cep telefonu numaranız, IP adresiniz, şifreniz, e-posta adresiniz ve bir şifre, sizinle aramızdaki herhangi bir yazışmanın kaydı, otomatik topladığımız bilgiler, site üzerinden aldığınız danışmanlıkların ve sertifikalı eğitimlerin kaydı, araştırma amaçlı kullanabileceğimiz herhangi bir tetkik veya ankete verdiğiniz yanıtlarınız, site üzerinden veya başka bir şekilde gerçekleştirdiğiniz işlemler dahil olmak üzere muhasebe veya finansal işlem detayları; site üzerinden talep ettiğiniz veya bizlerin sunduğu hizmetin detayları, her ziyaretiniz sırasında, ilgili yasalar çerçevesinde ve sizin onayınızla, sayacağımız bilgileri toplama ihtimalimiz bulunmaktadır; hizmetlerimizi kullanmak için kullandığınız cihazlar veya IP adresiniz, bağlantı verileriniz, kullanılan internet tarayıcı tür ve versiyonları, tarayıcınızın plugin tür ve versiyonları, kullanım sistem ve platformları gibi hizmetlerimize ulaşmak için kullandığınız ağlar, özellikle platformumuzun farklı URL sayfalarında platformumuzu kullanım haritanız, eriştiğiniz veya incelediğiniz içerik, Beinminds’a herhangi bir e-posta gönderdiğinizde ya da aradığınızda, kullanılan arama kelimeleri, yüklenme hataları, bazı sayfalarda kalma süresi, cihazınızın reklam tanımlaması, bize ulaşmak için kullandığınız telefon numarası ve sayfa ile etkileşim, herkese açık profilinizde görüntülenme ihtimali olan platformumuzu kullanımınız hakkında bilgileri (yayınladığınız ilan sayısı, mesajlara cevap süreniz, kayıt tarihiniz, aldığınız yorum ve referanslar vb.)

Bu bilgiler; ad, soyad, posta adresi, e-posta adresi, telefon numarası ile sınırlı olmamak üzere tüm bilgileri içerebilir. Kullanıcıların kendileriyle ilgili bazı kişisel bilgileri (ad, soyad, kurum bilgileri, telefon, posta adresi ve/veya e-posta adresi ve benzeri gibi) beinminds.com sitesi üzerindeki çeşitli alanların doldurulması suretiyle Beinminds’a iletmeleri gerekebilmektedir.

Kişisel bilgilerinizi vermek zorunda değilsiniz, ancak kişisel bilgilerinizi vermediğiniz taktirde sunduğumuz tüm hizmetlerden yararlanamayabilirsiniz.

Platformumuzda (web sitemizde) kayıt olma sürecinde bu bilgilerden sadece Adınız ve Soyadınız, belirlediğiniz kullanıcı adınız, e-posta adresiniz, belirlemiş olduğunuz parola zorunludur. Bunların olmaması durumunda beinminds.com platformunda sunulan hizmetleri alamayacak ve platformumuzda hesap oluşturmaya izniniz olmayacaktır.

Toplanan kişisel bilgiler Beinminds’ın (beinminds.com platformunun) en son ürün duyuruları ve gelecekteki etkinlikleri hakkında internet kullanıcılarının tamamının bilgilendirmesinde kullanılabilmektedir. Beinminds’ın hizmetlerini, içeriğini ve reklamlarını geliştirmesine de yardımcı olmaktadır.

Beinminds, Üyelik Sözleşmesi ile belirlenen amaç ve kapsam dışında da talep edilen bilgileri Beinminds veya işbirliği içinde olduğu kişi ya da kurumlar tarafından bu kişisel bilgiler anonimlikleri ihlal edilmemek suretiyle kullanabilirler. Kişisel bilgiler, gerektiğinde üyeler ya da Ziyaretçilerle iletişime geçmek amacıyla da kullanılabilecektir.

Beinminds gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya yetkisiz üçüncü kişilere ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve makul özeni göstermeyi taahhüt eder. Beinminds tarafından talep edilen veya üyelerle ziyaretçiler tarafından sağlanan bilgiler veya Site üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; Beinminds ve iş birliği içinde olduğu kurum ya da kişiler tarafından, üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları ile belirlenen amaç ve kapsam dışında da, kullanıcının kimliği açığa vurulmadan çeşitli istatistiki amaçla ya da pazar araştırması nedeniyle kullanılabilir. Bu türden iş birliği halinde olunan kurum ve kişilerde kullandıkları kişisel bilgilerinizi Sitenin Üyelik Sözleşmesi, Kullanım Koşulları ve ekleri gereği korumakla yükümlüdürler.

Beinminds bazı sınırlı durumlarda bu Gizlilik Politikası hükümleri dışında Üyelere ve Ziyaretçilere ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar bu sayılanlarla sınırlı sayıda olmamak üzere; yürürlükteki mevzuat ile getirilen sorumluluklara uymak; Beinminds Üyelik Sözleşmesi, Kullanım Koşulları ve eklerinin gereklerini yerine getirmek ve yetkili otorite tarafından ilgili mevzuata göre yürütülen bir araştırma amacıyla Üyeler ve Ziyaretçilerle ilgili bilgi talep edilmesi için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir.

Sitede İnternet Protokolü (IP) adresleri, tarayıcı tipi ve lisanı, internet servis sağlayıcısı (ISP), referans ve çıkış sayfaları, işletim sistemi, tarih/zaman damgası ve tıklama verileri gibi bazı bilgiler otomatik olarak toplanmakta ve kaydedilmektedir. Bu bilgiler, trendleri anlamak ve analiz etmek, siteyi yönetmek, sitedeki kullanıcı davranışını öğrenmek ve bütün olarak kullanıcı tabanımız hakkında demografik bilgiler toplamak için kullanılmaktadır.

beinminds.com, bu bilgileri, pazarlama ve reklam hizmetlerinde de kullanabilecektir. beinminds.com kullanıcıların Internet Protokol (IP) adresini, sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve çıkabilecek teknik sorunların çözülebilmesi için gerekli olması halinde de tespit edebilir ve bunları kullanabilir.

Beinminds, kişisel bilgilerinizi doğru, eksiksiz ve güncel bir şekilde saklamayı kolaylaştırmaktadır. Kanunen daha uzun bir saklama dönemi gerekmediği veya buna müsaade edilmediği sürece kişisel bilgileriniz bu Gizlilik Politikası’nda belirtilen amaçları gerçekleştirmek için kanunen geçerli olan süre kadar saklanmaktadır.

Kredi kartı veya banka kartı numaranız aracı kullandığımız çevrimiçi kredi kartı uygulamamız tarafından şifrelenerek bankanıza iletilmekte ve üçüncü şahıslarla asla paylaşılmamaktadır.

3.Kullanım

Bu bilgileri aşağıdaki amaçlarla kullandığımızı bildirmek isteriz.

YASAL DAYANAK

Site içeriğinin sizin ve bilgisayarınız için en verimli olacak şekilde sunulmasını sağlamak ve siteyi tercihlerinize göre özelleştirmek, sitede genel iyileştirmeler yapılmasına yardım etmek, sizinle aramızda imzalanan her türlü sözleşmeden kaynaklanan yükümlülükleri yerine getirmek ve yönetmek, sitenin belirleyici özelliklerine ve diğer hizmetlere katılmanıza izin vermek, sizinle irtibata geçmek ve sitede veya sunduğumuz hizmetlerde yapılan değişiklikleri size bildirmek (bizden bunu yapmamamızı istediğiniz durumlar hariç), sizden ödeme almak; kullanıcıların siteyi nasıl kullandığını analiz etmek ve dâhili pazarlama ve araştırma yapmak;

Kullanım Koşullarına, Davranış Kurallarına ve yürürlükteki hukuk kurallarına uygun hareket ettiğinize emin olmak amacıyla kullanabiliriz;

Beinminds, bu Gizlilik Politikasında aksi belirtilmedikçe kişisel bilgilerinizden herhangi birini Beinminds’ın iş birliği içinde olmadığı şirketlere ve üçüncü kişilere açıklamayacak, bilgilerinizi herhangi bir üçüncü şahsa satmayacak veya üçüncü şahıslara pazarlamak amacıyla kullanmayacağımızı bildirmek isteriz.

Bilgilerinizin Paylaşılması

1) Tarafınızdan beinminds.com’da yer alan hizmetlerle ilgili ücret almamız veya para tahsil etmemiz halinde, kredi kartı veya bankamatik kartı ödemeleri ödeme işlemcimiz aracılı olarak tarafından tahsil edilecektir.

2) Ödemelerin işleme sokulması için, aracı ödeme işlemcimize bazı detayları vermeniz gerekebilir. Hangi bilgileri tarafınızdan aldığımız ödeme noktasındaki sistemde sizlere aktarılacaktır.

3) Site aracılığıyla bize verdiğiniz bilgileri aşağıdaki durumlar hariç üçüncü şahıslara açıklamamaktayız:

a) Tarafınızla akdettiğimiz sözleşmelerin ifası amacıyla hizmetlerimizi yerine getirmek veya geliştirmek için, üçüncü kişi servis sağlayıcıların dahil olduğu durumlarda, kişisel bilgileriniz aktarılabilecektir (Örneğin telefon numaranızı doğrulamak için).

b) Herhangi bir hukuki yükümlülüğe uymak adına kişisel bilgilerinizi açıklama veya paylaşmakla yükümlü olduğumuz durumlarda (örneğin, bir mahkeme kararı ile veya dolandırıcılık veya başka bir suçu önlemek amacıyla gerekli olması halinde);

c) Site için uygulanan kullanım koşullarını uygulamak veya geçerli olabilecek hizmetlerimiz için diğer şart ve koşulları veya sözleşmeleri uygulamak amacıyla açıklanabilir.

4) Sitedeki üyelere sağlanan hizmetler ile ilgili iş birliği yapan üçüncü kişilere de kişisel verileri transfer edilebilecektir.

5) Site üzerinden paylaştığınız mesajları izleyebildiğimizi belirtir, kanunlar gerektirmediği sürece onayınız olmaksızın iletişimlerinizi üçüncü kişilere satılmayacak, aktarılmayacak veya dağıtımını yapılmayacaktır.

6) Mesajlaşma özelliği görüşmeler ve atölyeler sırasında veya görüşmeler ve atölye planlamalarınız yapılması gibi ve sitenin amaçlarına uygun olarak kullanılmalıdır. Kullanıcılarının güvenliği ve platformun kurallara uygun olarak kullanımı için mesajların takip edilebileceğini belirtmek isteriz.

7) Paylaştığımız veya geliştirdiğimiz sponsorlu veya bağlantılı ticari içerik çerçevesinde ad ve soyadınızı, içerik vb. kulanmamıza izin vermiş olacağınızı bildirmek isteriz.

Kişisel Bilgilere Erişim ve Kişisel Bilgilerin Düzeltilmesi/ Silinmesi

1) beinminds.com sitesi üzerinden bize ibraz ettiğiniz, tarafımıza ilettiğiniz ve elimizde bulunan kişisel tanımlama bilgilerini güncellemek veya düzeltmek, silmek, yok etmek veya anonim hale getirmek için yasal yükümlülüklerimiz doğrultusunda her türlü makul önlemin alınacağını bildirmek isteriz.

2) beinminds.com sitesinin sizinle ilgili olarak bulundurduğu bilgilere erişim hakkınız bulunmaktadır. Tarafınızla ilgili olarak sakladığımız herhangi bir kişisel bilginin detaylarını görmek istemeniz halinde, tarafımıza e-posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3) beinminds.com bültenlerimizi almak istemiyorsanız, e-postaların altındaki abonelikten çıkma bağlantısına tıklayabilirsiniz veya bu konuda bizimle e-posta üzerinden iletişime geçebileceğinizi bildirmek isteriz.

4) Kişisel tanımlama bilgilerini korumak ve bu bilgilerin kaybolmasını, kötüye kullanılmasını bilgilere yetkisiz erişimde bulunulmasını, bilgilerin açıklanmasını, değiştirilmesini önlemek için gerekli önlemleri almaya özen göstermekteyiz.

Bilgilerinizi saklamak için teknolojileri kullanmakta ve yetkisiz erişimi önlemek için katı güvenlik standartları uygulamaktayız.

5) Bu sitede şifre, kullanıcı adı veya başka özel erişim nitelikleri kullandığınızda, bunları korumak için makul önlemleri almakla da sorumlu olduğunuzu belirtmek isteriz.

DİĞER İNTERNET SİTELERİ HAKKINDA

1) beinminds.com, diğer internet sitelerine linkler veya referanslar içerebilmektedir.

Bu Gizlilik Politikasının söz konusu diğer internet siteleri için geçerli olmadığını belirtmek isteriz. Site üzerinden giriş yapmış olmanıza rağmen tarafımızca işletilmeyen sitelerin gizlilik politikalarından ve uygulamalarından sorumlu olmadığımızı, ziyaret ettiğiniz her sitenin politikasını kontrol etmenizi ve herhangi bir kaygı veya sorunuz olması halinde ilgili sitenin sahibi veya işleticisi ile irtibata geçmenizi tavsiye etmekteyiz.

2) beinminds.com’a başka bir üçüncü şahıs site üzerinden gelmeniz durumunda da, söz konusu üçüncü şahıs sitenin sahipleri veya işleticilerinin gizlilik politikaları ve uygulamalarından sorumlu olmadığımızı bildirmek isteriz.

GİZLİLİK POLİTİKAMIZDA DEĞİŞİKLİKLERİN BİLDİRİLMESİ

1) Topladığımız bilgiler, bu bilgileri nasıl kullandığımız ve bunları diğer taraflarla hangi şartlarda paylaştığımız konusunda daima bilgi sahibi olmanızı sağlamak için Gizlilik Politikamızdaki değişiklikler ile ilgili detayları güncel olarak sitemizde sizlere ileteceğiz.

2) beinminds.com’un Gizlilik Politikası hükümlerini dilediği zaman değiştirebileceğini ve değiştirdiği güncel halini sitede yayınlayacağını bildirmek isteriz. Değişiklik yapılan Gizlilik Politikası hükümlerinin sitede yayınlandığı güncel tarihte yürürlük kazanacağını bildirmek isteriz.

3) Düzenli olarak, ilgili politikayı takip etmenizi önermekteyiz, herhangi bir kişisel bilginin sisteme aktarılmasında önce ilgili güncel politikayı okumanız gerekmektedir.

İRTİBAT

1) Gizlilik uygulamalarımızla ilgili görüşlerinizi belirtmek veya kişisel bilgilerinizle ilgili herhangi bir soru sormak için bizimle irtibat kurmak isterseniz, aşağıdaki iletişim adreslerini kullanabilirsiniz.

Telefon Numarası: +90 505 395 41 62

E-Mail Adresi: info@beinminds.com

Instagram: @beinminds

Linkedin: Beinminds