İçerik Yönetimi

Sosyal medya faaliyetleri ve sosyal mecralar markaları avantajlı ya da dezavantajlı konuma getirebilecek kadar etkili bir noktada mı? Yoksa bu üzerimizde yaratılan bir illüzyon mu?

Günümüzde sosyal mecralar ve özellikle sosyal medya markalar ve ürünleri için var olmak ya da olmamak meselesi haline gelmiş durumda. Tek faktör olmasa bile benzer yetkinlik seviyesinde markaların kendi aralarındaki rekabeti belirleyen faktörlerin başında sosyal mecraları iyi ya kötü kullanma becerileri gelebiliyor.

Yapılan araştırmalar bize gösteriyor ki tüketicilerin %78’i herhangi bir markanın ürününü sosyal medyada yaşadığı pozitif tecrübelere göre şekillendiriyor. Sadece satın alma karaları üzerinde değil marka bilinirliği açısından da sosyal medya etkili rol oynuyor. Tüketicilerin yarısından fazlası yeni markaları sosyal medya aracılığıyla öğrendiğini belirtiyor.

Sosyal mecralar ve özellikle sosyal medya bu kadar etkili ise tüm bu mecralarda başarıyı getiren faktörler neler olabilir?

İçerik tüm bu faaliyetlerin temel yapı taşıdır. İçerik, marka bilinirliği, düşünce liderliği, izleyici katılımı ve olası satış yaratma gibi iş ve sosyal medya hedeflerine ulaşmada çok önemli bir rol oynar.

Eğlendirmek, bilgilendirmek veya ilham vermek gibi amacı her ne olursa olsun tüketicileriniz nezdinde konumunuzu sağlamlaştırmanıza olanak tanır.

Beinminds ekibi olarak başta sosyal medya ve sosyal mecralar olmak üzere, markanızın içerik çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Harika içerik harika sonuçlar getirir.

Amacınıza uygun içerikleri tasarlamak adına neler yapabileceğimizi öğrenmek için bize ulaşın.

Mevcut içeriklerinizi ücretsiz analiz edelim. Fikirlerinize uygun içerikler oluşturalım

Süreçlerimiz

Strateji Belirleme

İçerik hazırlamaya başlamadan önce pazarlama faaliyetlerini hangi aşamada destekleyeceğini belirlemek önemli bir faktör. Önce amacınıza yönelik stratejiler geliştiriyoruz. Bu stratejiler doğrultusunda içeriklere yön veriyoruz.

Araştırma & Bağ Kurma

Potansiyel müşterilerinizin gerçekten ne aradığını anlamak içerik üretme aşamasında kritik rol oynayan aşamalardan bir tanesidir. BeinMinds olarak gelişmiş araçlar kullanarak potansiyel müşterilerinizin istek ve ihtiyaçlarını araştırıyoruz.

Yazma & Düzenleme

Metin yazarlarımızla, araştırma çıktılarını baz alarak, mevcut ve potansiyel müşterilerinizin sorularına cevap olacak, sorunlarını çözümüne götürecek içerikleri özenle hazırlıyoruz. Bilgilendir-Eğlendir-İlham ver yaklaşımıyla kolay anlaşılır, ilgi çekici ve mutlu vakit geçirmelerini sağlayan içerikler üretiyoruz.

İçerik Pazarlaması Nedir? Neden gereklidir?

‘’İçerik pazarlaması, ilgili makaleler, videolar, podcast'ler ve diğer medyaları oluşturup paylaşarak bir kitleyi çekmek, meşgul etmek ve elde tutmak için kullanılan bir pazarlama stratejisidir. Bu yaklaşım uzmanlık sağlar, marka bilinirliğini arttırır ve sattığınız şeyi satın alma zamanı geldiğinde işletmenizi akılda tutar.’’

İçerik Pazarlamasının 10 temel faydası?

  1. Kaliteli ve amaca uygun site içeriği
  2. Arama motorlarında kolay ulaşılabilirlik ve yüksek görüntülenme
  3. Domain tanınırlığında artış ve güvenilirlik
  4. Referans ve yönlendirme aracılığıyla gelen amaca yönelik trafikte artış
  5. Sosyal medya trafiği ve takipçi sayısında artış
  6. Dönüşüm potansiyelinde artış
  7. Marka itibarında yükseliş
  8. Güçlü Okuyucu & Tüketici ilişkileri ve müşteri sadakati
  9. Kötü endüstri yoktur kötü içerik vardır. Sektör ve konu gözetmeksizin tüm içeriklerde kullanılabilir olduğundan, içerik pazarlaması evrenseldir.
  10. Ucuz ve etkilidir. Uygun maliyetline rağmen ve yüksek bileşik getiriler sunar.

İçerik Yönetimi Hizmetlerimiz
İçerik Stratejisi Oluşturma
İçeriklerin sadece yazılmış olmak için değil, içeriği tüketecek kullanıcılar tarafından bir karşılığı olacak şekilde hazırlanmış olması gerekir. Hedef kitlelerin istek ve ihtiyaçlarını tanımlayarak ve bunlara yönelik stratejiler geliştirerek içeriği sıradan yazılar olmaktan çıkarıp kendi leyhimize kullanabileceğimiz bir güce çeviririz.
Metin Yazarlığı
Aynı konuya sahip, aynı şeyleri anlatan farklı içeriklerden birinin diğerlerine göre tercih edilmesini sağlayan faktör metin yazarlarının konuyu diğerlerinden başarılı şekilde aktarmış olmasıdır. İçeriklerinizi daima tercih edilen ve okunan içerikler olacak şekilde düzenliyoruz.
Email Pazarlama
Email pazarlama maliyet ve etkinlik bakımından çok avantajlı bir yöntemdir fakat süreklilik gerektirir. Uzun çabalar sonucunda oluşturulmuş potansiyel müşteri listelerinin müşteriye dönüşümü için sürekli, kaliteli içerik üretilmesi gerekir.
Sosyal Medya İçerik Yönetimi
Sosyal medya hesaplarının olması ve hatta düzenli paylaşım yapılıyor olması başarılı bir sosyal medya yönetildiği anlamına gelmez. Markanızın sosyal medya varlığını ve sosyal medya paylaşımlarını anlamlı kılan tüm bu organik faaliyetlerden amacına yönelik alınan geri dönüşlerdir.
Coming from you
“Başarılarının sırrının projenizi, işinizi sizin kadar sahiplenen, katılımcı perspektifle, sizin için fikir üreten yol arkadaşları edindirerek ilerlemeleri olduğunu düşünüyorum. .”
Ajanslar ve danışmanlar ile yaşadığımız olumsuz tecrübeler ve verimsiz sonuçlar yüzünden in-house çözümler aramaya başlamıştık. Beinminds ile bu dönemde karşılaştık. Firmamızın hedeflerine birlikte yürüyebileceğimize bizleri ikna ettiler. Geçmiş tecrübelerimize benzer şeyler yaşayacağımızı düşünürken dijital işlerimiz konusunda şimdiye kadar en doğru kararı verdiğimizi fark ettik.

“Başarılarının sırrının projenizi, işinizi sizin kadar sahiplenen, katılımcı perspektifle, sizin için fikir üreten yol arkadaşları edindirerek ilerlemeleri olduğunu düşünüyorum. .”
Ajanslar ve danışmanlar ile yaşadığımız olumsuz tecrübeler ve verimsiz sonuçlar yüzünden in-house çözümler aramaya başlamıştık. Beinminds ile bu dönemde karşılaştık. Firmamızın hedeflerine birlikte yürüyebileceğimize bizleri ikna ettiler. Geçmiş tecrübelerimize benzer şeyler yaşayacağımızı düşünürken dijital işlerimiz konusunda şimdiye kadar en doğru kararı verdiğimizi fark ettik.

İçerik analizi talep et

Organik trafiğinizi artırmak, yeni pazarlara yeni müşterilere ulaşmak ve daha fazla gelir elde etmek için bizimle çalışın.