Mobil Uygulama Tasarımı

Ekran süreniz ne kadar? Yani günün kaç saatini bilgisayar ekranı karşısında ya da mobil cihazlarınızla ilgilenerek geçiriyorsunuz? Dünya üzerindeki milyarlarca internet kullanıcısı için günlük ortalama ekran süreci yaklaşık 7 saat! Bu sürenin 3 saat 45 dakikası yani yarısından daha fazlası sadece mobil ekran süremiz.

Çok cihazlı iletişim ve mobil araçların günden güne hayatımızda yer etmesi, internet ve ekran karşısında geçirdiğimiz sürenin her geçen gün arttırması neden oluyor.

İş dünyası perspektifinden bakıldığında mobil dünyanın araladığı kapılar markalar için yeni fırsatlar açmış oldu. Ve hatta markaların tüketicilerine yaklaşımını değiştirdi.

Günümüzde markalar sadık kullanıcıları için uygulamalar tasarlayarak, tüketicilerinin ihtiyaç duyduğu bilgilere, ürünlere, hizmetlere ve süreçlere gerçek zamanlı olarak kolay ve işlevsel erişimini kendi mobil uygulamaları üzerinden sağlıyor.

Offline’da başlamış online dünyaya geçiş yapmış birçok işin yanı sıra artık direk online ve çoğu zaman sadece online dünyanın parçası olan işler ve iş fikirleri de mevcut.

Mevcut işiniz ya da iş fikriniz için bir mobil uygulamaya ihtiyacınız olduğunu nasıl bileceksiniz? İşiniz için mobil uygulama tasarlatmak istediniz nasıl ve nereden başlamalısınız? BeinMinds olarak işinizi ya da iş fikrinizi mobil uygulamalara dönüştürüyoruz.

Süreçlerimiz

Tanılama

Mevcut veya gelecekteki işinize mobil uygulama tasarlamaya fizibilite çalışması yaparak başlıyoruz. Bu aşamada işiniz ya da iş planınızla alakalı müşteri araştırması, Pazar araştırması ve gelir modelleri oluşturarak ihtiyacınızı karşılayacak ideal mobil uygulamayı tanımlıyoruz.

Planlama

Online ve offline kanallarda işinizin mobil uygulama ile entegrasyonu, uygulamanın işlevselliği ve hangi amaçlar için tasarlanacağını kademeli olarak planlıyoruz.

Geliştirme

Mobil uygulama tasarımı ve proje planını tamamladıktan sonra projenizin yazılım aşamasına geçiyoruz. Bu süreçte projeniz için atanan proje yöneticisi ve ilgili yazılımcılarla düzenli fikir alışverişinde bulunarak uygulamanızı şekillendiriyoruz.

Test & Optimizasyon

Mobil uygulamanız kullanıma sunulmadan çok önce ve yayına girene kadar, Beinminds çalışanları hataların yanı sıra kullanıcı deneyimi ve ödeme sorunlarını da test ediyoruz. Mobil uygulamanızın ilk sürümlerinden elde ettiğimiz geri dönüşleri optimize ettikten sonra uygulamanızı AppStore ve Google Play Store’da yayınlanmasını sağlıyoruz.

Mobil Uygulamaya Neden İhtiyacım Var?

Bir mobil uygulama oluşturmanın ve yayınlamanın birçok faydası vardır. Aşağıda, çok çeşitli sektörlerdeki işletmeler için en önemli avantajlardan birkaçı bulunmaktadır.

1. Sadakat İnşa Etme

Mobil uygulamalar, özellikle perakende sektöründe müşteri sadakatini sürekli olarak artırmak için çalışır.

2. Markanızı Güçlendirin

Mobil uygulamalar, yeni bir kanal aracılığıyla marka güçlendirme için benzersiz bir fırsat sunuyor. Müşteriler, mobil uygulamalar aracılığıyla, tercihlerini kendi özel ihtiyaçlarına göre özelleştirebilecekleri ücretsiz markalı sürümü indirmeye teşvik ediliyor.

3. Görünürlüğünüzü Artırın

202'de Apple Store'da 143 milyardan fazla mobil uygulama indirildi. Mobil uygulamalar işinizi global anlamda genişletmenizi kolaylaştırıyor. İşinizi ya da iş fikrinizi dünyanın bir ucundaki potansiyel müşterini ulaştırmanız için yeni bir kanal sağlıyor.

4. Erişilebilirliğinizi Artırın

Akıllı telefon ve tablet kullanıcıları sürekli hareket halindedir; bu, her zaman bir mobil web sitesinde oturum açmak için zamanları olmadığı anlamına gelir. Kullanıcılar alışagelmiş ihtiyaçlarının en hızlı şekilde karşılanmasını ister. Mobil uygulamalar, kullanıcıların ihtiyaç duydukları bilgilere, ürünlere, hizmetlere ve süreçlere gerçek zamanlı olarak kolay ve işlevsel erişime sahip olmalarını sağlar ve uygulamalı etkileşim için optimize edilmiştir.

5. Satış oranını artırın

Son analizler, mobil uygulama kullanıcılarının bir şirketin mobil uygulamasında daha fazla zaman harcadıklarını, ardından şirketin mobil web sitesinde harcadıklarını gösteriyor.

Mobil merkezli bir topluma dönüşmeye devam ederken, mobil uygulamaların gelişimsel itici gücün merkezinde olması şaşırtıcı değil. Bir mobil uygulama geliştirmek, şirketinizi yeni müşterilerin ve gelecekteki ticari başarıların eline geçirmek için uzun bir yol kat edebilir.

Mobil Uygulama Tasarımı Hizmetlerimiz
UI/UX Optimizasyonu
Kullanıcı Arayüzü (UI) ve Kullanıcı Deneyimi (UX), dönüşüm oranlarını iyileştirmenin iki önemli yönüdür. Hedef kitlenizin ihtiyaç duydukları bilgileri mümkün olduğunca açık ve verimli bir şekilde bulabiliyorlar mı? Kullanıcı deneyimini arttırmanız kullanıcı memnuniyeti ve dönüşüm oranlarında doğrudan pozitif etkiler yaratmak için önemlidir.
Native iOS/Android, Flutter Uygulama Geliştirme
Uygulamanız planlandıktan sonra tasarlanmak istenen uygulamaya en ideal programlama dilini seçerek ihtiyacınıza uygun uygulamayı kodluyoruz.
İhtiyaca Özel İşlevler
Standart işlevlerin yanı sıra olmazsa olmaz belirli bir özellik veya üçüncü taraf entegrasyonu gerekiyor? Sizin için oluşturabiliriz. İhtiyaca yönelik çözümlerimiz ve uygulamanızdaki eksik parçayı tamamlayacak işlevselliği size özel tasarlıyoruz ve entegre ediyoruz.
Dijital Pazarlama Entegrasyonu
Uygulanmanızın harika tasarlanması AppStore & Google Play Store yayınlanmış olması otomatik olarak kullanıcı çekeceği anlamına gelmez. SEO, PPC, Sosyal Medya, Pazarlama, E-posta Pazarlama ve hemen hemen tüm diğer dijital pazarlama hizmetleri ve stratejileri sayesinde kullanıcıların uygulamanızın varlığından haberdar olmasını sağlıyoruz ve indirilme sayısının artmasını için çalışıyoruz.
Coming from you
“Başarılarının sırrının projenizi, işinizi sizin kadar sahiplenen, katılımcı perspektifle, sizin için fikir üreten yol arkadaşları edindirerek ilerlemeleri olduğunu düşünüyorum. .”
Ajanslar ve danışmanlar ile yaşadığımız olumsuz tecrübeler ve verimsiz sonuçlar yüzünden in-house çözümler aramaya başlamıştık. Beinminds ile bu dönemde karşılaştık. Firmamızın hedeflerine birlikte yürüyebileceğimize bizleri ikna ettiler. Geçmiş tecrübelerimize benzer şeyler yaşayacağımızı düşünürken dijital işlerimiz konusunda şimdiye kadar en doğru kararı verdiğimizi fark ettik.

“Başarılarının sırrının projenizi, işinizi sizin kadar sahiplenen, katılımcı perspektifle, sizin için fikir üreten yol arkadaşları edindirerek ilerlemeleri olduğunu düşünüyorum. .”
Ajanslar ve danışmanlar ile yaşadığımız olumsuz tecrübeler ve verimsiz sonuçlar yüzünden in-house çözümler aramaya başlamıştık. Beinminds ile bu dönemde karşılaştık. Firmamızın hedeflerine birlikte yürüyebileceğimize bizleri ikna ettiler. Geçmiş tecrübelerimize benzer şeyler yaşayacağımızı düşünürken dijital işlerimiz konusunda şimdiye kadar en doğru kararı verdiğimizi fark ettik.

Proje Analizi Talep Et

Organik trafiğinizi artırmak, yeni pazarlara yeni müşterilere ulaşmak ve daha fazla gelir elde etmek için bizimle çalışın.