Sosyal Medya Reklam Yönetimi

İşiniz ya da yeni bir iş fikriniz var. Online olarak pazarlama faaliyetleriniz hangi aşamada? Mevcut durumunuzda almanız gereken aksiyon adımı ne? Bir sonraki adımınıza nasıl karar vereceksiniz?

Online pazarlama faaliyetlerinizi yürütürken kafanızın içerisinde bu ve benzeri sorular dolaşıyorsa yalnız değilsiniz.

Büyük olasılıkla son birkaç ayda sosyal medyada gezinirken sizinle benzer işleri yapan kişilerin yayınladığı reklamlar karşınıza çıktı ya da daha fazlası en önemli rakipleriniz online platformlarda reklam kampanyaları yayınlıyor, potansiyel müşterilere ulaşıyor, satış hacmini arttırıyor ve siz nereden başlayacağınızı bilmediğiniz için yerinizde saydığınızı mı düşünüyorsunuz.

Tabi ki yine yalnız değilsiniz, sektörünü ne olursa olsun sizinle benzer hisleri paylaşan binlerce kişi dijital dünyada var olabilmenin hesaplarını yapıyor.

Tüm bu kafa karışıklığınızın yanında ne kadar reklam bütçesine ihtiyaç olduğunuz ve bu bütçeyi en verimli şekilde nasıl harcayacağınızı da bilmediğinizi düşünüyorsanız, tam olarak ihtiyacınız olan şey performans pazarlaması.

Performans pazarlaması işiniz ya da iş fikriniz hangi aşamada olursa olsun sizi hedeflerinize ulaştıracak ücretli reklam kampanyalarını gerçek zamanlı, verimli ve analiz edilebilir veriler ışığında yürütmenize imkan tanıyor.

  • Yeni bir iş kurmuş olabilirsiniz, markanız çoğu kişi tarafından tanınmıyor hatta fiziksel mağazanıza uğrayan müşteri sayısı yetersiz olabilir.
  • Web sitenizde çok güzel içerikler üretiyorsunuzdur fakat ziyaretçi sayısı çok düşük olduğundan beklediğiniz geri dönüşleri alamıyor olabilir.
  • Yeni ürün tanıtımı, mevcut ürünlerinizde yaptığınız kampanyalar ya da hedef kitlenize ulaşmasını istediğiniz herhangi bir mesaj sosyal medyada beklenilen etkileşimi yaratmamış olabilir.
  • Ürün ya da hizmetlerinizi yeni müşterilere ulaşması, mobil uygulamanızın daha fazla indirilmesi ya da yeni hazırlatmış olduğunuz online kataloğun indirilmesi gibi hedefleriniz mi var. Ne kadar uğraşsanız da bir türlü dönüşüm sağlayamamış da olabilirsiniz.

Yukarıda birkaç örnek üzerinden anlatılan durumlar online pazarlama süreçlerinde çok sık karşılaşılan ve bu işe yeni başlayan hemen hemen herkesin yaşadığı sıkıntılar. Beinminds olarak ücretli reklam kampanyalarınızı sizin için en ideal koşullarda, hedefinize yönelik en doğru platformlarda planlıyor, yönetiyor ve optimize ediyoruz.

Nereden başlamanız gerektiğiniz öğrenmek için uzmanlarımızdan ücretsiz destek alabilir ya da bütçenize uygun çözümler talep edebilirsiniz.

Süreçlerimiz

Strateji Belirleme

Performans pazarlamasına başlamadan önce kesinlikle yapmanız gereken olmazsa olmazlar vardır. İşinizin mevcut durum analizi, hedeflerinizin belirlenmesi, hedef kitlenizin tanımlanması ve buna uygun seçilecek platformlarda içeriklerin oluşturulması kampanyaların vazgeçilmezleridir.

İçerik Yaratma

Kampanyalarda kullanılacak görsel varlıkların kampanya amacına ve kampanyaların yürütüleceği platfromların standartlarına göre oluşturulması gerekir. Kampanyanın kapsamı, hedef kitlelerin çeşitliliği ve platform seçenekleri oluşturulması gereken görsel varlıkların miktarını belirler.

Planlama ve Uygulama

Kampanyanıza özel reklamlarınızı oluşturur, yayınlar ve etkilerini ve performanslarını izlemek için veri ve analiz araçlarını kullanırız.

Optimizasyon

Performans pazarlamasının avantajlarından biri kampanyalara gerçek zamanlı müdahele edilebilmesi ve sonuçların iyileştirilebilmesidir. Kampanya içerisinde alınan kararları A/B testleriyle veriye dayalı analiz eder ve optimize ederiz.

Performans Pazarlaması Nedir? Ne işimize yarar?

Sosyal mecralardaki pazarlama faaliyetlerimizi kapsayan içeriklerimiz, çalışmalarımız ve kampanyalarımız temelde organik ve paid (ücretli) olarak ikiye ayrılır. Organik pazarlama özellikle trafik çekmek açısından önemlidir fakat sonuç almak zaman alabilir. Kitleleri hızlı şekilde hedeflemek, ulaşmak, etkileşim kurmak ve dönüştürmek için ücretli yöntemler kullanılır

Performans Pazarlamasının Avantajları:

  • Ne için ödeme yaptığınızı bilin
  • Performans değerlerini gerçek zamanlı izleyin, analiz edin, değerlendirin
  • Kampanya bütçenizi kolayca yönetin
  • Farklı platformlarda eş zamanlı kampanyalar yönetin

Sosyal Medya Reklam Yönetimi Hizmetlerimiz
PPC Yönetimi
Ücretli reklam kampanyaları işinizin hızlıca büyümesini sağlar. İşini büyütmek odaklanan küçük-orta ölçekli özel stratejiler sunuyoruz. Şimdiye kadar hiç reklam kampanyası oluşturmamış, kendi imkanlarınızla kampanyalar yönetmiş ya da profesyonel destek almış bir işletme olabilirsiniz. Her ne aşamada olursanız olun sıfırdan reklam paneli kurulumu, reklam kampanyası oluşturma, analitik raporlama, A/B testleri gibi hizmetleri tüm sektörler için sunuyoruz.
Google Ads
Google Display Ad (Görüntülü Reklam Ağı), Search Network (Arama Ağı), Shopping Ad (Alışveriş reklamları) gibi tüm Google ürünlerinde markanızın çevrimiçi olarak görünür kılıyoruz. Google reklamları sayesinde reklamlarınızın farklı pazarlarda, dünyanın en popüler sitelerinde gösterimini sağlıyoruz. Hedef pazarlarınızda yeni müşteriler kazanmanızı, ürünlerinizi dünyanın dört bir yanına ulaştıracak çalışmaları sizin için yönetiyoruz.
Facebook & Instagram Ads
Facebook (Meta) reklam ağının parçası olan Facebook, Instagram, Messenger, Whatsapp ve anlaşmalı web site ve mobil uygulamaları barındıran Audience Network üzerinden reklamlam kampanyalarınızı planlıyor ve yönetiyoruz. Analitik verileri düzenli takip ederek hedefleriniz doğrultusunda işinize yarayacak metrikleri içeren raporlar haline getiriyoruz. Raporlarda yer alan verileri kampanyalarınızı optimize etmek adına çözümlüyoruz ve hedefinize ulaşmanızı sağlayacak yeni stratejik çözümler sunuyoruz.
Linkedin Ads
Pazarlama iletişim çalışmalarını çoklu platformlardan yönetmek işletmenizin farklı hedef kitlelere, doğru yerde ve doğru zamanda ulaşmasını sağlar. LinkedIn reklamcılığı, kendilerini çevrimiçi olarak tanıtmak isteyen B2B işletmeleri için mükemmel bir seçenektir. Linkedin’i diğer platformlardan ayıran en temel özelliği ise kullanıcıların yaklaşımlarının tamamen iş odaklı olmasıdır. Linkedin, ortak amaçlarda bir arayan gelen kullanıcılara ulaşmak isteyen işletmeler için reklam kampanyaları oluşturulmasına izin verir. BeinMinds olarak Linkedin varlığı olmayan işletmelerin sıfırdan tüm Linkedin süreçlerini oluşturuyoruz ve Linkedin reklamlarını yönetiyoruz.
Tiktok Ads
İstatistiki veriler video reklamların tüm kanallarda etkileşimi ve dönüşümleri artırdığını ve görsel reklamlara oranla daha fazla görüntülendiğini göstermektedir. Bu avantajının yanında video reklamları hazırlamak statik görsel reklamları hazırlamaktan daha fazla ilgi, zaman, effor ve tecrübe gerektirmektedir. Beinminds olarak öncelikle kitlenizin dikkatini çekecek içerikler oluşturmanıza yardımcı oluşturuyoruz. Ardından size uygun pazarlama stratejisi, ölçüm metrikleri ve bütçesiyle hedefi iyi belirlenmiş bir reklam oluşturmanıza yardımcı oluyoruz.
Video & Youtube Ads
Reklam kampanyalarını başarıya götüren faktörlerden bir tanesi başarılı hedef kitle segmentasyonu yapılmasıdır. Markanızın ve ürünlerinizin doğru zamanda, doğru bir mesajla ve en önemlisi doğru mecrada potansiyel müşterilerinizle buluşturmak gerekir. Hitap ettiği hedef kitlesi, segment grupları, reklam formatları göz önünde bulundurulduğunda Tiktok ve Tiktok reklamları işletmenizin hızlıca büyümesini sağlayacak eşsiz platformlardan bir tanesidir. Sizin için Tiktok uygun reklam stratejileri belirliyor, reklamlarınızı oluşturuyor, yönetiyor ve optimize ediyoruz.
Yeniden Hedefleme (Retargeting) & Yeniden Pazarlama (Remarketing)
Yeniden hedefleme veya yeniden pazarlama, bütçeden ve zamandan tasarruf etmek adına çok önemli bir araçtır. Web sitenizi daha önce ziyaret etmiş, ürününüze ya da hizmetlerinize ilgisi olan bir kitleye pazarlama yapmak mükemmel bir stratejidir. Yeniden hedefleme reklamlarının çok daha yüksek bir oranda dönüşüm sağladığı ve genellikle daha düşük bir Cost Per Click (Tıklama Başına Maliyet) sahip olduğu gösterilmiştir, bu da onu çevrimiçi reklam vermek isteyen herhangi bir işletme için ilgi çekici bir seçenek haline getirir.
Coming from you
“Başarılarının sırrının projenizi, işinizi sizin kadar sahiplenen, katılımcı perspektifle, sizin için fikir üreten yol arkadaşları edindirerek ilerlemeleri olduğunu düşünüyorum. .”
Ajanslar ve danışmanlar ile yaşadığımız olumsuz tecrübeler ve verimsiz sonuçlar yüzünden in-house çözümler aramaya başlamıştık. Beinminds ile bu dönemde karşılaştık. Firmamızın hedeflerine birlikte yürüyebileceğimize bizleri ikna ettiler. Geçmiş tecrübelerimize benzer şeyler yaşayacağımızı düşünürken dijital işlerimiz konusunda şimdiye kadar en doğru kararı verdiğimizi fark ettik.

“Başarılarının sırrının projenizi, işinizi sizin kadar sahiplenen, katılımcı perspektifle, sizin için fikir üreten yol arkadaşları edindirerek ilerlemeleri olduğunu düşünüyorum. .”
Ajanslar ve danışmanlar ile yaşadığımız olumsuz tecrübeler ve verimsiz sonuçlar yüzünden in-house çözümler aramaya başlamıştık. Beinminds ile bu dönemde karşılaştık. Firmamızın hedeflerine birlikte yürüyebileceğimize bizleri ikna ettiler. Geçmiş tecrübelerimize benzer şeyler yaşayacağımızı düşünürken dijital işlerimiz konusunda şimdiye kadar en doğru kararı verdiğimizi fark ettik.

Bütçene uygun çözümler talep et

Organik trafiğinizi artırmak, yeni pazarlara yeni müşterilere ulaşmak ve daha fazla gelir elde etmek için bizimle çalışın.